Kaspars Kuļikovs

Sertificēts treneris ar ilggadēju pieredzi triālā

Latvijas izlases triāla sportists no 2000. līdz 2008.gadam. Čehijas, Slovākijas, Polijas, Igaunijas un Latvijas triāla čempionātu godalgoto vietu ieguvējs. Eiropas Junioru čempionāta dalībnieks triālā 2001.gadā. Pasaules Nāciju kausā komandām startējis 2003.gadā Itālijā, 2006.gadā Francijā un 2008.gadā Andorā. Latvijas Triāla izlases vadītājs 2016.gadā Francijā. 

Latvijas Motosporta federācijas ģenerālsekretārs (2013-2019). Eiropas Starptautiskās Motociklistu federācijas delegāts un Motokrosa komisijas loceklis no 2018.gada.  Izglītība - maģistrs sabiedriskajās attiecībās, bakalaurs tiesību zinātnē. Pamata darba vieta- Siguldas novada pašvaldības Sporta pārvalde.

Ar bērnu un jauniešu trenēšanu triālā nodarbojas kopš 2017.gada. Trenera izglītība un LSFP sertifikāts iegūts 2018.gadā. Uzsāktas studijas Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijā 2020.gadā. 

Pirmie treneri triālā Voldemārs Mateuss (Grobiņas MK), Agris un Andris Kibari (AKA Team). 

Trenera pamatprincipi

Efektīva sporta trenera sagatavošanas sistēma bērnu un jauniešu sportā balstās uz šādām pamatprincipiem:

  • Uzvara ir nozīmīgs, bet ne vienīgais sporta darbības mērķis un vērtība.
  • Jaunā sportista būtiskākais panākums ir nevis uzvara, bet gan piedalīšanās pašā darbības procesā. Ja sportists ir darbojies savu spēju un iespēju līmenī, tad viņš nav neveiksminieks.
  • Sportists ir pelnījis uzslavu ne tikai uzvaras, bet arī darbības procesa individuālo sasniegumu situācijās. Uzslavas samazina destruktīvo stresu un sekmē sportista personības izaugsmi.
  • Jaunais sportists ir pats savas attīstības procesa subjekts. Trenera uzdevums - profesionālas palīdzības un atbalsta sniegšana šajā procesā.
  • Sekmīga jaunā sportista personības attīstība ir vienīgais un nozīmīgākais trenera, sportista un viņa vecāku sadarbības mērķis.

A.Ābele, Sporta psiholoģija (F.Smolls un R.Smits, ASV)