LČ triāla posms Siguldā 3.jūlijā

2021-06-29

Sestdien, 3.jūlijā "Fischer" Slēpošanas centrā Siguldā notiks Latvijas čempionāta triālā 1.posms. Sacensības pulcēs Baltijas spēcīgākos mototriāla braucējus gan profesionāļu un amatieru, gan junioru un bērnu klasēs. Pasākumu atbalsta Siguldas novada pašvaldība.

Jau šobrīd ir atvērta reģistrācija sacensībām. Sakarā ar Covid ierobežojumiem šogad sacensībām ir jāreģistrējas pilnībā visiem dalībniekiem, tai skaitā sportistu līdzbraucējiem mammām, tētiem, asistentiem utt. Pasākuma laikā dalībniekiem nebūs jāuzrāda nedz Covid sertifikāts par vakcināciju, nedz arī Covid tests. Līdz ar to aicināti pilnībā visi dalībnieki gan tie kas ir, gan tie kas nav vakcinēti.

Pieteikšanās līdz 1.jūlijam (ieskaitot):

Sportistiem REĢISTRĀCIJA SPORTISTIEM

Līdzbraucējiem REĢISTRĀCIJA LĪDZBRAUCĒJIEM

Aicinām dalībniekus iepazīties gan ar sacensību nolikumu, gan ar Latvijas čempionāta noteikumiem, jo ir veiktas vairākas izmaiņas un papildinājumi.

Siguldas posms būs īpašs, jo ar šīm sacensībām tiks uzsāktas vairākas jaunas tradīcijas. Šajā gadā tiks atsākts "Latvijas klubu čempionāts", kā arī ieviesta jauna "Ģimenes čempionāta" godināšanas tradīcija.

 • "Latvijas klubu čempionāts": Sezonas kopvērtējumā visi klubi cīnīsies par punktiem un "Latvijas čempiona" titulu triāla klubu ieskaitē. Klubu vērtējumā ieskaiti katrā posmā dos sportisti, kuri startēs kādā no sekojošām klasēm: Trial GP, C, D, Hobby, Classic, Mini A, Mini B, Mini C, Mini D. Klubu vērtējumā katra sacensību posma viens labākais dalībnieks dos ieskaites punktus savam klubam pēc sekojoša principa: labākais dalībnieks savā klasē klubam dod tik punktus, cik attiecīgajā klasē sacensību dienā reģistrētu dalībnieku. Detalizētāk ar Klubu čempionāta nosacījumiem aicinām iepazīties Latvijas čempionāta noteikumu pielikumā (22. lpp.).
 • "Ģimeņu čempionāts": Lai veicinātu ģimeņu dalību triāla sacensībās, tās īpaši novērtējot un piesaistot jaunu dalībniekus no esošo sportistu ģimenēm, tiek ieviesta jauna "Ģimenes čempionāta" tradīcija. Tās dalībnieki var būt ģimenes locekļi no vienas mājsaimniecības ar 2 un vairāk braucējiem, kas savu sastāvu norādīs, reģistrējoties katram posmam uz vietas sacensībās. Vērtēšana katrā posmā notiks pēc principa, saskaitot katra pieteiktā ģimenes sportista iegūtos punktus pēc tabulas LČ nolikuma 31.3. punkta nosacījumiem. Arī gadā kopvērtējumā tik skaitīti punkti. Savukārt katrā posmā pirmās trīs ģimenes tiks apbalvotas ar kliņģeriem.
 • Jaunumi arī individuālajiem čempionātam sezonas kopvērtējumiem. 2021.gadā sacensības individuāli sezonas kopvērtējumā tiks vērtētas šādās jaunās grupās un čempionātos:

"Latvijas čempionāts"

 • "Trial GP" grupa - dalībniekiem no 12 gadu vecuma ar motocikliem bez kubatūras ierobežojuma (gada kopvērtējumā absolūtais vērtējums) (sarkanas bultas). Šīs būs pati augstākā un prestižākā grupa Latvijas triālā.

"Latvijas Amatieru čempionāts"

 • "C" grupa - dalībniekiem no 18 gadu vecuma ar motocikliem bez kubatūras ierobežojumiem (dzeltenas bultas);
 • "D" grupa - dalībniekiem no 18 gadu vecuma ar motocikliem bez kubatūras ierobežojumiem (zaļas bultas);
 • "Hobby" grupa - dalībniekiem no 18 gadu vecuma ar motocikliem bez kubatūras ierobežojumiem (baltas bultas);
 • "Classic" grupa - dalībniekiem no 18 gadu vecuma ar klasiskajiem triāla motocikliem bez kubatūras ierobežojumiem (baltas bultas) (ar visa veida triāla motocikliem, kas ražoti pirms 2000.gada);
 • "Sievietes" grupa - dalībnieces no 18 gadu vecuma ar motocikliem bez kubatūras ierobežojumiem (tiek vērtētas atsevišķi pēc absolūtā vērtējuma, bet nav atsevišķa trase/bultas).

"Latvijas Junioru čempionāts"

 • "C" grupa - dalībniekiem no 10 līdz 18 gadu vecumam ar motocikliem bez kubatūras ierobežojumiem (dzeltenas bultas);
 • "D" grupa - dalībniekiem no 12 līdz 18 gadu vecumam ar motocikliem bez kubatūras ierobežojumiem (zaļas bultas);
 • "Hobby" grupa - dalībniekiem no 12 līdz 18 gadu vecumam ar motocikliem bez kubatūras ierobežojumiem (baltas bultas);
 • "Juniores" grupa - dalībnieces no 12 līdz 18 gadu vecumam ar motocikliem bez kubatūras ierobežojumiem (tiek vērtētas atsevišķi pēc absolūtā vērtējuma, bet nav atsevišķa trase/bultas).

"Latvijas Bērnu čempionāts"

 • "Mini A" grupa - dalībnieki vecumā 5 - 12 gadi (ieskaitot 12 gadi) (zaļas bultas);
 • "Mini B" grupa - dalībnieki vecumā 5 - 12 gadi (ieskaitot 12 gadi) (baltas bultas);
 • "Mini C" grupa - dalībnieki vecumā 5 - 12 gadi (ieskaitot 12 gadi) (bez bultām);
 • "Mini D" grupa - dalībnieki vecumā 3 - 4 gadi (ieskaitot 4 gadi) (bez bultām);
 • "Meitenes" grupa - dalībnieces vecumā 3 - 12 gadi (ieskaitot 12 gadi) (tiek vērtētas atsevišķi pēc absolūtā vērtējuma, bet nav atsevišķa trase/bultas);

Sacensībās apbalvošana notiks tikai katras grupas absolūto pirmo triju vietu ieguvējiem: "Trial GP", "C", "D", "Hobby", "Classic", "Mini A", "Mini B", "Mini C" un "Mini D" grupās.

Siguldā trases līdzīgi kā iepriekšējos gados sastāvēs no 100% dabīgajiem šķēršļiem dabā Lorupes tilta un gravas apkārtnē. Līdz ar to šis būs vienīgais Latvijas čempionāta posms, kas sniegts unikālu iespēju startēt pilnībā klasisku triālu. Posmi sastāvēs no dabā pieejamām gravām, stāviem uzbraucieniem kalnā, upes gultnēm, ūdens krācēm un upes akmeņiem. Kopējais aplis sasniegs ap 5km. Savukārt Mini C un Mini D klases braucējiem būs atsevišķas trasītes "Fischer" Slēpošanas centra apkārtnē, aplis 400m.

Dienas kārtība

Reģistrācija - 8.30- 10.00

Tehniskā kontrole - 9.00- 10.00

Dalībnieku sapulce - 10.30

Pirmā dalībnieka starts - 11.00

Kontroles laiks trasē - 360 min (6 h)

Apbalvošana ap plkst. 18.00

Sacensību starta un finiša atrašanās vieta - "Fischer" Slēpošanas centrs, Puķu iela 4, Sigulda. GPS 57°08'25.6″N 24°49'07.0″E

Sakarā ar Covid ierobežojumiem ieeja skatītājiem būs slēgta.

Sacensību organizators: Siguldas Triāla klubs

Sacensību sadarbības partneri: Siguldas novada pašvaldība, Maiznīca Flora, Siguldas Būvmeistars, Kussh Brewery, Latvijas Motosporta federācija, veikals Motosports, Husqvarna, Dabas aizsardzības pārvalde, Latvijas Valsts ceļi, "Fischer" Slēpošanas centrs, Skrīveru saldumi, Red Bull, Rūjienas saldējums, Valpro, SIA LatEkoFood, FIM.

Tiekamies Siguldā!