Siguldas triālistu sasniegumi Saldū

2018-07-29

28.un 29.jūlijā ļoti mainīgos un karstos laikapstākļos Saldū, Silavotiņu mototrasē tika aizvadīts Latvijas čempionāta 3.un 4.posms triālā, kur startēja desmit "Siguldas Minimoto" jaunie sportisti, kāpjot uz pjedestāla visās trijās - "Mini 3+", "Mini 5+" un "Mini 8+" - vecuma klasēs.

"Mini 3+" klasē sestdien siguldietis Dāvis Grāvītis izcīnīja uzvaru, bet 2.vietā ierindojās viņa komandas biedre Karlīna Kuļikova, savukārt 3.vieta Markusam Loginam. Svētdien pozīcijas mainījās, uzvaru izcīnīja Markuss Logins, aiz sevis atstājot Dāvi Grāvīti un Karlīnu Kuļikovu otrajā un trešajā vietā.

"Mini 5+" klasē sestdien 3.vietu ieguva Alberts Beinerts, bet 4.vietā ierindojās Raimonds Gabriels Marhelis. 5. un 6.vietu ieguva attiecīgi Adele Kurpniece un Kristaps Marhelis. Svētdien 3.vietu ieguva Raimonds Gabriels Marhelis, bet 4.vietā ierindojās Adele Kurpniece, aiz sevis atstājot Albertu Beinertu un Kristapu Marheli piektajā un sestajā vietā.

Savukārt "Mini 8+" klasē sestdien 2.vietu izcīnīja Lote Kurpniece, bet ceturtais - Dāvids Beinerts. Svētdien Lote Kurpniece svinēja pārliecinošu uzvaru, startējot pilnīgi bez soda punktiem un izcīnot stabilu 1.vietu, savukārt Dāvidam Beinertam nedaudz pietrūka līdz pjedestālam - 4.vieta.

Pieaugušo konkurencē siguldietis Gustavs Kundziņš startēja D klasē, abās dienās izcīnot 7.vietu.

Triāls ir motosporta disciplīna, kura ietver braukšanu ar speciāli aprīkotu motociklu pa speciāli veidotu trasi ar ļoti sarežģītu reljefu. Mērķis - pārvarēt trasi pēc iespējas mazākā laikā un ar iespējami mazāku ķermeņa saskari ar zemi, saņemot pēc iespējas mazāk soda punktus. Sacensības triālā notiek dažādām meistarības un vecuma klasēm.