Noslēdzies 2018./ 2019. mācību gada periods "Minimoto" triāla pulciņam

2019-06-18

2018./2019. mācību gada periodā tika panākta vienošanās ar Siguldas novada Jaunrades centru par triāla pulciņa programmas izveidi Siguldā. Kopš 2018.gada septembra triāla pulciņam piesaistīti un aktīvi apmeklē nodarbības 10 bērni vecumā no 6 līdz 10 gadiem. Triāla pulciņā apgūtas pirmās braukšanas iemaņas ar elektro motocikliem īpašos bezceļa apstākļos.

Šobrīd ir noslēdzies 2018./ 2019. mācību gada periods triāla pulciņam. Tādēļ aktīvākie dalībnieki saņēma Siguldas Jaunatnes centra sarūpētas apliecības par izglītības interešu programmas apgūšanu "Minimoto" pulciņā.   

Pulciņa dalībniekiem kopumā 2018./ 2019. mācību gada periodā tika nodrošinātas 56 nodarbības gan āra, gan iekštelpu apstākļos, pielāgojot trasi gan vasaras, gan ziemas periodam. Aktīvākie pulciņa dalībnieki startējuši "Latvijas kausa" un "Baltijas Minikausa" bērnu triāla sacensībās, pārstāvot Siguldas novadu un iegūstot godalgotas vietas "Mini" klasēs.

Triāla pulciņa nodarbībās tika iegūtas pirmās pamata iemaņas drošai braukšanai ar elektro motocikliem, kā arī tika nodrošināta vispusīga fiziskā un psiholoģiskā attīstība, sagatavojot bērnus dalībai triāla sacensībās vai citiem sporta veidiem. Bērniem bija iespēja mācīties tehniku ar triāla elementu izpildīšanas palīdzību - pareizi uzsākt braukt, bremzēt gan ar priekšējām, gan aizmugurējām bremzēm, balansēt un noturēt līdzsvaru, kontrolēt gāzi, izpildīt komandas u.c. Līdz ar to bērns iegūtās pirmās tehniskās braukšanas iemaņas varēs likt lietā dažādos citos pamata motosporta veidos- motokrosā, spīdvejā, supermoto, motošosejā u.c. Tāpat bērns spēs izvērtēt drošas braukšanas pamatprincipus gan teorijā, gan praksē, ko var izmantot turpmākā dzīvē.

Motosports ir atgriezies Siguldas novadā ar bērnu un pieaugušo iesaistīšanu treniņu procesā ar tam sekojošu labu rezultātu uzrādīšanu sacensībās. Ir izveidota sava bāze - moto trase Peltēs, kur siguldieši var ērti trenēties pavasara, vasaras un agra rudens mēnešos. Tāpat tiek organizētas "Latvijas kausa" un "Minikausa" mēroga sacensības dažādām vecuma grupām Siguldā. Tas viss norāda uz to, ka arī Siguldā bērniem un jauniešiem interese par motosportu ir liela un šī kustība ir jāturpina attīstīt.

Informāciju sagatavoja:
Kaspars Kuļikovs
Triāla pulciņa treneris